Renkantis būstą, ieškant naujo buto, butas renovuotame daugiabutyje yra svarstytinas variantas. Žemiau bus apžvelgta ypatybės, dėl kurių nauji butai yra pranašesni už butus renovuotuose daugiabučiuose.

MODERNI STATINIO ARCHITEKTŪRA IR ŠIUOLAIKIŠKI FASADO SPRENDINIAI. Naujos statybos statiniai pasižymi šiuolaikiškais  architektūriniais sprendimais. Renovuojant senus daugiabučius, daugiabučių architektūra nėra keičiamas. Renovuojant senus daugiabučius, pokyčiai apsiriboja fasado spalvinės gamos pakeitimais, gi nauji butai visada išlaiko individualų architektūrinį savitumą.

MODERNUS BUTO IŠPLANAVIMAS. Dvidešimties ir daugiau metų senumo gyvensenos poreikiai šiek tiek skiriasi nuo dabartinių.  Renovuotuose daugiabučiuose buto išplanavimas dažnai gali būti nepasikeitęs nuo daugiabučio pastatymo pradžios. Šiuolaikiški nauji butai būna didesni, erdvesni, patogaus išplanavimo, tenkina šiuolaikinius gyvensenos poreikius. Bandymai modernizuoti senų butų išplanavimą kartais būna ir pavojingi – laikančiųjų konstrukcijų naikinimas, silpninimas siekiant apjungti atskirus kambarius ar patalpas, nesilaikant privalomų rekonstrukcijos sąlygų, gali būti pavojingas tiek buto savininkui, tiek kaimyninių butų gyventojams.

ENERGETIŠKAI EFEKTYVESNI. Racionalus ir efektyvus energijos naudojimas butuose neabejotinai yra susijęs su pirmaisiais statinio projektavimo etapais. Seni daugiabučiai buvo projektuojami atsižvelgiant į tuometines sąlygas – tuomet šilumos energijos efektyvaus vartojimo ir taupymo klausimai nebuvo pernelyg aktualūs. Net ir šiandien modernizavus daugiabutį, galbūt nepasieksime tų efektyvaus šilumos energijos vartojimų rodiklių, kurie pasiekiami naujuose butuose ir naujos statybos daugiabučiuose, nes senų daugiabučių architektūriniai sprendiniai, vidaus inžinerinių sistemų sprendiniai gali riboti modernizavimo galimybes.

AUTONOMINIS ŠILDYMAS. Renovuotuose daugiabučiuose šildymas paprastai įjungimas visiems butas vienu metu ir išjungiamas visiems butams vienu metu. Todėl gyventojas paprastai neturi galimybės savarankiškai pradėti ir pabaigti šildymo sezono. Naujų daugiabučių gyventojams beveik visada egzistuoja galimybė savo nuožiūra pradėti šildymo sezoną ar jį pabaigti. Nauji butai paprastai turi individualias butų šildymo sistemas, kuriuos veikia nepriklausoma nuo kaimynų butų. Individuali naujų butų šilumos energijos apskaita suteikia galimybę apskaityti buto gyventojo suvartotos šilumos energijos kainą nuo individualiai pradėto šildymo sezono pradžios iki individualiai pabaigto šildymo sezono pabaigos tiksliai. Individuali naujų butų šilumos energijos apskaita užtikrina, kad buto savininkas mokės tik už savo suvartotą šilumos energiją, nebus jokios tikimybės, kad nesąžiningas kaimynas kaip nors neigiamai įtakos Jūsų komforto sąlygas Jūsų bute ar už šilumos energiją mokamas sumas.

NAUJA INSTALIACIJA BUTE. Naujos statybos butuose buto elektros ir silpnų srovių (interneto, televizijos, apsaugo sistemos) instaliacija būna naują. Renovuojant daugiabučius paprastai yra modernizuojami bendro naudojimo objektai, o inžinerinės sistemos (elektros instaliacija ir pan.) butų viduje nėra modernizuojamos. Todėl įsigijus senos statybos butą renovuotame name Jūs greičiausiai neturėsite naujos elektros instaliacijos bute.

SAUGUMO SPRENDIMAI IR MODERNIOS SISTEMOS. Daugiabučių renovacija dažniausiai apsiriboja esamų namo objektų ir inžinerinių sistemų modernizavimu – naujos sistemos diegiamos retai. Nauji daugiabučiai ir nauji butai dažnai gali būti patrauklesni, dėl to, kad yra aptverta teritorija, uždara automobilių saugykla, modernesnė laiptinių įeigos ir kontrolės sistema, priešgaisrinė sistema, CO2 (anglies dvideginio) apsauga. Šiuolaikiniai naujos statybos statinių reikalavimai nebuvo privalomi ženkliai anksčiau pastatytuose daugiabučiuose ir nėra privalomi dabar renovuojamuose daugiabučiuose.

DIDESNI LANGAI. Didesni langai šiandien yra arba poreikio, arba mados, arba patrauklumo ir grožio objektas. Visgi, jei norite gyventi dienos šviesos praturtintame bute, butas renovuotame name šio Jūsų noro neišpildys, todėl Jusų šį poreikį patenkins parduodami nauji butai.

ŠIUKŠLIŲ SURINKIMO VIETOS. Naujuose daugiabučiuose šiukšlių surinkimo vietų sprendimai yra patogesni gyventojams - tai ir arčiau, ir estetiškiau.

PRITAIKYTI ŽMONĖMS SU NEGALIA. Šiandieniniai statybos techniniai reglamentai numato nekilnojamojo turto plėtotojams pareigą numatytais atvejais pasirūpinti, kad žmonės su negalia galėtų pilnaverčiai naudotis naujais butais.

STATYTOJO GARANTIJA. Statybos darbus atlikusios įmonės garantija pagal LR Statybos įstatymą yra vienas iš svarbių privalumų nusprendus įsigyti naują butą. Suteikta statybos darbų garantiją užtikrina, kad esant arba atsiradus statybos darbų trūkumams buto savininkas gali tikėtis, kad statybos darbų trūkumus savo sąskaita pašalins statybos darbus atlikusi įmonė.

EMOCINIS PATRAUKLUMAS. Nauji daugiabučiai ir gyvenimas naujuose butuose suteikia gyventojams didesni emocinį pasitenkinimą. Dar daugiabučio projektavimo stadijoje į daugiabutį žvelgiama kaip į visumą, kuri turi tenkinti šiuolaikinius gyvenimo standartus bei poreikius. Gi renovacija dažnai tik pakeičia susidėvėjusia vieną ar kita daugiabučio dalį, tačiau retai kada  yra sukuriama nauja, iki tol neegzistavusi.