Visi parduodami nauji butai be jokios abejonės yra skirtingi. Jei jau nusprendėte įsigyti naują butą ir pradėjote parduodamų naujų butų paieškas, derėtų atkreipti dėmesį į šios aspektus:

LAUKO AIKŠTELĖ AUTOMOBILIAMS. Jei neplanuojate įsigyti automobilio stovėjimo vietos automobilių saugykloje turite apgalvoti, kur laikysite savo automobilį. Pasiteiraukite pas pardavėją, ar daug dar yra neparduotų automobilių stovėjimo vietų automobilių saugykloje. Jei atsakymas – „daug neparduotų“, tai reikš, kad ne tik Jūsų automobilis bus laikomas lauko aikštelėje, taigi susidursite su kaimynų konkurencija. Dar kartą apsvarstykite automobilio stovėjimo vietos automobilių saugykloje įsigijimo galimybę.

BUTO AKUSTINĖS SAVYBĖS. Naujos statybos butai privalo atitikti akustinių savybių reikalavimais. Nereikia tikėtis, kad gyvendami daugiabutyje išvengsite bet kokio triukšmo, sklindančio iš gretimų butų. Normalu yra tikėtis, kad kaimynų sukeliamas triukšmas iki 55 dB, nebūtų girdimas Jūsų bute. Kiekvienas daugiabučio statytojas privalo atlikti akustinius bandymus, tad pirkdami parduodamą butą pasiteiraukite, kokie yra akustinių bandymų rezultatai.

BUTO IŠLAIKYMO IŠLAIDOS. Įsigyjant naują butą pravartu pasidomėti, kokios yra planuojamos buto išlaikymo išlaidos. Šias išlaidas paprastai sudaro daugiabučio namo bendrijos administruojamų bendro naudojimo objektų, įrenginių ir įrengimų išlaidos, paskirstytos kiekvienam butui, arba prižiūrinčios įmonės paslaugų kaina butui bei bute sunaudotų resursų (vandens, elektros energijos, šilumos energijos) išlaidos. Todėl perkant naują butą derėtų susipažinti su daugiabutyje name įrengtomis bendro naudojimo inžinerinėmis sistemomis, kurių priežiūros paslaugos turės būti perkamos iš nepriklausomų paslaugų teikėjų. Įdomumo dėlei pasidomėkite, koks bus metinis žemės mokestis, jei su butu įsigyjate ir dalį žemės sklypo, kuriame statomas daugiabutis.

GALIMYBĖ ATLIKTI BUTO VIDINĮ PERPLANAVIMĄ. Dauguma nekilnojamojo turto plėtotojų naujo statinio statybos eigoje suteikia galimybę atlikti vidinį buto perplanavimą – įsirengti vidaus pertvaras pagal savo individualius poreikius, koreguoti vidaus inžinerinių sistemų (vandentiekio, nuotekų, elektros, apšvietimo, interneto ir televizijos, buto apsaugos sistemos) įrengimą. Pasinaudokite šia galimybe. Paskyrę šiek tiek savo laiko išvardintų sistemų planavimui, ateityje gyvensite bute, kuris pilnai atitiks Jūsų poreikius.

VANDENS FILTRAVIMO GALIMYBĖ. Apie vandens filtravimo poreikį (vartojimui, akvariumui, vengiant kalkių nuosėdų) dažniausiai susimąstoma, kai vandentiekio sistema bute jau būną įrengta. Neretai įrengtos vandentiekio sistemos neišeina pritaikyti vandens filtravimui pagal individualius poreikius. Todėl apie vandens filtravimą ir vandentiekio sistemos suderinamumą derėtų susimastyti atliekant vidinį buto perplanavimą, jei daugiabučio namo statybos stadija dar leidžia tai atlikti.

BUTO VIDAUS INŽINERINIŲ SISTEMŲ IŠPILDOMIEJI BRĖŽINIAI („IŠPILDOMOSIOS NUOTRAUKOS“). Tai yra brėžiniai, kuriuose atsispindi akimi nematomų vamzdynų, elektros, silpnų srovių instaliacijos įrengimas. Jie pravers, jei reiks gręžti į sieną – žinosite, ar toje vietoje nėra elektros ar silpnų srovių instaliacijos. Pravers, jei bute įvyks pvz. vandentiekio avarija – žinosite, kur įrengti vandentiekio ar nuotekų vamzdynai.

ŠILUMOS ENERGIJOS SKAITIKLIS. Individualus buto šilumos energijos skaitiklis yra bene labiausiai efektyvi šilumos tinkamo vartojimo motyvavimo priemonė ir stebėjimo prietaisas. Naujas butas su individualiu šilumos energijos skaitikliu žiemos periodu yra neabejotinai pranašesnis už butą be individualaus šilumos skaitiklio.

BUTAS PIRMAME AUKŠTE. Jei nusprendėte įsigyti parduodamą butą pirmame aukšte, pasiteiraukite pas pardavėjo dėl termoizoliacijos sluoksnio buto grindyse. Termoizoliacijos sluoksnio storis ir savybės įtakos Jūsų buto išlaidas šildymui. Jei po pirmo aukšto butu yra įrengta automobilių saugykla, pasiteiraukite pas pardavėją kaip yra užtikrinamas saugyklos numatytosios temperatūros palaikymas.

ŽIDINIO ĮSIRENGIMO GALIMYBĖ. Daugumoje atvejų pirkdami butą viršutiniame aukšte turėsite galimybę įsirengti židinio kaminą. Pastebėtina, kad jei turite galimybę įsigyti naują butą statinio statybos eigoje, ypač iki stogo įrengimo, pasinaudokite šia galimybe - židinio kamino įrengimas nėra daug kainuojantis reikalas, jei stogo įrengimo darbai dar neatlikti. Daug sudėtingiau įrengti židinio kaminą (dūmtraukį), jei statinio stogo įrengimo darbai jau atlikti. Butai su dūmtraukiu neabejotinai suteikia butui pranašumą ir vertintinas kaip privalumas.

VISUOMENINIS TRANSPORTAS. Visuomeninio transporto sustojimas netoli parduodamo buto yra ypatingai patrauklus privalumas. Jei Jūs turite automobilį ir nejaučiate poreikio naudotis visuomeniniu transportu, tai pagalvokite, ar Jums nebus patogu, jei Jūsų vaikai galės savarankiškai naudotis visuomeniniu transportu, kai netoliese bus visuomeninio transporto sustojimas, ar Jūsų artimieji ir giminaičiai galės pas Jus savarankiškai atvykti visuomeniniu transportu (priešingu atveju Jums teks važiuoti jų paimti iki artimiausios visuomeninio transporto sustojimo vietos).

KAIMYNAI. Geri kaimynai yra vienas iš nekilnojamojo turto privalumų. Blogi kaimynai – trūkumas. Jei yra galimybė, pasiteiraukite pardavėjo, kas bus Jūsų kaimynai. Įvertinkite, ar Jūsų ir Jūsų busimų kaimynų socialinė padėtis, požiūris į draugišką kaimynystę ir požiūris į bendrų daugiabučio namo objektų valdymą bus panašus.

Nauji butai Vilniuje  .  Nauji butai Kaune  .  Nauji butai Klaipėdoje