Žiemą sutaupyti išlaidas šildymui leidžia įvairios priemonės. Renkantis naują butą derėtų atsižvelgti, kiek ir kokios buto savybės, bute įrengtos sistemos leis taupyti ir efektyviai naudoti šilumos energiją.

AUTONOMINIS ŠILDYMAS. Nauji butai su autonominiu šildymu neabejotinai yra puikiausia galimybė efektyviai naudoti šilumos energija. Autonominis šildymas bute leidžia vartoti šilumos energijos tiek, kiek reikia, ir tada, kada reikia. Didžioji dauguma naujos statybos butų yra su autonominiu šildymu, todėl autonominis šildymas jau nebe privalumas o tiesiog naujiems butams būdinga ypatybė, todėl renkantis naują butą reikia žvelgti į kitus buto privalumus ir savybes.

ŠILUMOS ENERGIJOS SKAITIKLIS. Individualus buto šilumos energijos skaitiklis yra bene labiausiai efektyvi šilumos tinkamo vartojimo motyvavimo priemonė ir stebėjimo prietaisas. Naujas butas su individualiu šilumos energijos skaitikliu žiemos periodu yra neabejotinai pranašesnis už butą be individualaus šilumos skaitiklio.

ŠILDOMOS GRINDYS. Šildomos grindys taip pat leidžia sutaupyti. Su grindiniu šildymu bute galite palaikyti 1-2 laipsniais mažesnę temperatūrą nei besišildantis su pastatomais radiatoriaus, o komforto lygis bus toks pats. 1-2 laipsniais mažesnės temperatūra namuose prilygsta apie 10 proc. mažesnei šildymo sąskaitai. 

PASTATO ENERGINIO NAUDINGUMO SERTIFIKATAS. Pastato energinio naudingumo sertifikatas (pasas) parodo pastato energijos suvartojimą ir nurodoma energinio naudingumo klasė. Parduodami nauji butai privalo turėti energinio naudingumo sertifikatą. Pirkėjas iš pardavėjo jį privalo gauti pasirašant sutartį notaro biure (jei pardavėjas jau turi sertifikatą, galite paprašyti iš pardavėjo ir anksčiau). Realu tikėtis, kad statinys, kuriame yra parduodami nauji butai, turėtų B klasę. Jei klasė yra C, tai yra prasčiau nei B. Kuo aukštesnė klasė, tuo mažiau šilumos energijos suvartojama 1 kv.m. šildymui per metus, o tai reiškia mažesnes išlaidas buto šildymui.

PROGRAMUOJAMI RADIATORIŲ TERMOREGULIATORIAI (PROGRAMUOJAMI TERMOSTATINIAI REGULIATORIAI). Nesudėtingas įrenginys, kuris gali būti lengvai sumontuotas ant kiekvieno radiatoriaus naujos statybos bute, gali padėti Jums sutaupyti iki 30 proc. išlaidų šildymui. Šilumos poreikis yra skirtingas skirtingomis paros valandomis – pvz. sumažinę buto temperatūrą naktį 2-3 laipsniais diskomforto nepajusite, tačiau tai teigiamai atsispindės Jūsų šildymo išlaidų eilutėje, arba pvz. nuo 9:00 iki 15:00 kai suaugusieji dirba ir vaikai mokykloje namuose galima palaikyti 2-3 laipsniais mažesnę temperatūrą. Programuojami radiatorių termoreguliatoriai yra skirti šiems tikslams pasiekti. Įprastų termoreguliatorių sukinėjimas ranka sukels diskomfortą – visada reiks galvoti apie termoreguliatorių sukinėjimą ir, svarbiausia, šiluma bute nepasikeis per 5 ar 10 minučių, taigi jei norite, kad grįžus namo apie 15:00 vėl butų komfortiška temperatūra, „kažkas“ turi pasukti termoreguliatorių dar prieš 15:00 - programuojamas radiatoriaus termoreguliatorius tai gali. Programuojamas radiatoriaus termoreguliatorius kainuoja apie 100 Lt.

TERMOKERAMIKOS DAŽAI. Termokeramikos dažai pasižymi aukštomis termoizoliacinėmis savybėmis. Įsigyti siūlomi net tik termokeramikos dažai skirti lauko darbams, bet ir termokeramikos dažai skirti vidaus darbams. Šiais dažais nudažyti paviršiai pagerina paviršių termoizoliacines savybes – gyvenamosios patalpos turi mažiau šilumos nuostolių, taigi suvartojama mažiau šilumos energijos patalpoms šildyti ir sumažinamos išlaidos naujų butų šildymui.

ŠILUMĄ ATSPINDINTYS EKRANAI. Šilumą prarandame šildydami šaltus/vėsius paviršius pvz. langų stiklus arba lauko sienas. Šiems šilumos nuostoliams sumažinti galima naudoti šilumą atspindinčius ekranus. Tam tinka įvairios izoliacine medžiaga pvz. aliuminio folija padengtos plokštės. Šią funkciją atliekančių plokščių galima įsigyti statybos ir buities prekybos centruose (tapetų skyriuose, parduodama rulonuose).

TINKAMO SANTYKINIO DRĖGNUMO LYGIO PALAIKYMAS BUTE. Dažna situacija naujos statybos butuose didesnė nei rekomenduojama drėgmė gyvenamosiose patalpose. Drėgnesnei patalpai sušildyti reikia daugiau šilumos energijos (didesnio kiekio šilumos energijos kilovatvalandžių) nei sausesnei patalpai. Todėl tinkamo drėgmės lygio užtikrinimas bute daro teigiamą poveikį Jūsų šildymo išlaidoms – išlaidos šildymui bus mažesnės. Tinkamam drėgmės lygiui užtikrinti dažnai pasitelkiami drėgmės surinkėjai (drėgmės surinktuvai). Buto vėdinimas, kai lauke santykinis oro drėgnumas yra 70 proc., 80 proc. ar daugiau, nepadės pasiekti rekomenduojamo 50 proc. – 60 proc. drėgnumo, todėl drėgmės surinkėjai (drėgmės surinktuvai) tampa vienas iš budų pasiekti rekomenduojama drėgmės lygį. 

ROLETAI IR ŽALIUZĖS. Šildymo išlaidų sumažinimui gali pasitarnauti ir langų roletai arba žaliuzės. Žiemos periodu anksti temsta, todėl kaskart vakare nuleidę roletus arba žaliuzes turėsite beveik tokį patį efektą kaip papildomo stiklo paketo efektą. Tai leis sutaupyti apie 6 proc. šildymo išlaidų.

Nauji butai Vilniuje  .  Nauji butai Kaune  .  Nauji butai Klaipėdoje