Filtravimas:
Nauji butai Vilniuje ×
  • NT Objektų sąrašas tuščias.

Patarimai renkantis butą nuomai 

Jau kelis dešimtmečius nauji butai Vilniuje dažnai pasirenkami nuomai, o ne pirkimui. Nerandantiems ir neapsisprendusiems, kur norėtų tęsti savo gyvenimą, tai puikus būdas laikinai gyventi aukštos kokybės bute ir mėgautis naujo buto privalumais. Visgi, nuoma kur kas sudėtingesnis procesas, nei kada teko pagalvoti nesusidūrus su šio pobūdžio paslaugomis: paieškos gali trukti net iki kelių mėnesių. Paskutiniaisiais metais pastebėta, jog nuomos kainos po truputį kyla – kyla tiek naujos statybos butų, tiek senos statybos butų -  tačiau senų butų stovis negerėja – lieka toks pats. Aktualu įvertinti, kas geriau - nuomotis naujos ar senos statybos butą?

Kodėl naujos statybos butas nuomai yra geresnis pasirinkimas?

Įvertindami tai, kad nuomojamas būstas tik laikina gyvenimo stotelė, daugelis stengiasi rasti būdus, kaip išgyventi kuo pigiau. Taigi, pinigai tampa pagrindiniu aspektu renkantis nekilnojamąjį turtą nuomai. Žinoma, senos statybos butai yra kur kas pigesni ir vien nuomai galima sutaupyti apie 100 eurų kiekvieną mėnesį. Tačiau skaičiuokime iš kitos pusės. Šildymo sezonas trunka vidutiniškai 6 mėnesius, o kartais net ir dar daugiau. Šildymo sąskaita už naujos statybos butą net ir šalčiausią mėnesį dažnai būna apie 60 eurų, senos statybos bute gali siekti 200 eurų ir daugiau. Matematika paprasta. Skaičiuojant metų periodo nuomos kaštus, nuomotis naujos statybos butą gali būti pigiau arba lygiai tiek pat, kiek ir nuomojant 20-30 metų senumo namuose. Plius, estetiškai modernūs butai daug patrauklesni, juose tikrai neiškils problemų su vandentiekiu, kaimynystėje gyvens ramūs ar atsakingi žmonės, galiausiai, žiemos metu tikrai namuose bus šilta, tad mokama nuomos suma atitiks gaunamus gyvenimo patogumus.

Kelių kambarių butą nuomotis?

Kambarių skaičius priklauso nuo to, kiek žmonių planuoja gyventi bute. Studentai dažniausiai gali sau leisti viename kambaryje gyventi net keliese, o štai šeima dažniausiai galvoja apie atskirus kambarius kiekvienam nariui. Nuoma neįpareigoja asmenų gyventi ilgą laiko tarpą, tad nebūtina priimti tokį nuomos sprendimą, kuris bus ir ateityje: šeima gali ir pagausėti. Pasirinkite tokio dydžio butą, kokio reikalauja asmenų skaičius.

Ar verta nuomojantis rašytis sutartį?

Nuomotojų, kaip ir nuomininkų, yra įvairių. Bet kuriuo atveju, pasirašyti nuomos sutartį yra naudingas pasirinkimas, kadangi tai suteikia jums teises į gyvenamą plotą. Kai kurie nuomininkai nesupranta, kad išnuomavus butą laikinai prarandamos teisės į jį, tiksliau, negalima užeiti kada norima apsidairyti, negalima aiškinti, kaip nuomininkui reikia tvarkytis, laikyti savo daiktų. Tam tikram laiko tarpui butas perduodamas kitiems ir sutartis tai padeda įrodyti. Juolab, nepasirašius sutarties ir nepatvirtinus nuomos kainos, kai kurie nuomininkai atsižvelgdami į rinkos pokyčius keičia ir savo nustatytą buto nuomos kainą. Dažnai tai pasitaiko vasaros metu, kai nebijoma prarasti nuomotojų dėl pasibaigusio šildymo sezono.

Pagerinkite savo gyvenimo kokybę

Nauji butai Vilniuje nuomojami labai skirtingo stovio, dydžio ir kainos aspektu, tad pasirinkti labiausiai tenkinantį poreikius gali būti sunku. Visgi, universalūs patarimai padės nesuklysti renkantis:

•Triukšmas. Jei langai nesandarūs, o butas yra aktyvioje miesto dalyje - galite turėti nepatogumų dėl triukšmingos aplinkos.

•Išsiaiškinkite visus „paslėptus mokesčius“: šiukšlių išvežimo kaina, laiptinės apšvietimas, galiausiai, kas turi mokėti pinigus, kurie keliauja į namo bendrijos sąskaitą?

•Vandentiekio ir elektros instaliacijos būklė padės žinoti, ar ateityje gali tekti susidurti su problemomis. Vėlgi, kas bus atsakingas už investicijas į tokio pobūdžio gedimų šalinimą?